Ukraina zwiększa import za pośrednictwem punktu Budince

,

Ukraina zwiększy import z UE w celu wtłoczenia gazu ziemnego do magazynów przed następną zimą. Wszystko jednak uzależnione jest od wyniku rozprawy arbitrażowej między Gazpromem i Naftogaz.

Zgodnie z oczekiwaniami Ukrtransgaz ma nastąpić wzrost ukraińskiego importu z UE na słowackich i węgierskich granicach. Wnioski o import z Europy wzrosły do ​​17,4 mln m3/d z 10,5 mln m3/d.

Import w Budince jest zazwyczaj tańszy niż dostawy za pośrednictwem innych dróg, nawet wtedy, gdy Węgry przełączą się na letnie taryfy rezerwacji pojemności od 1 kwietnia, które są niższe niż opłaty zimowe. Beregdaróc jest punktem granicznym używanym przez niezależnych importerów, którym nie udało się zarezerwować wystarczającej zdolności importowej na Budince.

Ukraina miała mniejsze zapotrzebowanie na import gazu z UE. Zapotrzebowanie krajowe w miesiącach letnich mogłoby zostać pokryte, jednak w tym czasie oczekuje się, że Ukraina zwiększy import z UE w celu wtłoczenia gazu ziemnego do magazynów przed następną zimą.

pełna treść dostępna tylko dla subskrybentów.