Engie kupi LNG od Cheniere

,

Engie SA podpisała z Cheniere Energy Inc., 5-letni kontrakt na 12 dostaw LNG rocznie do terminalu LNG we Francji. Mają się one rozpocząć w 2018 r., a cena LNG będzie indeksowana do cen na rynkach północno-europejskich.

28 października br. Engie SA poinformowała o podpisaniu z Cheniere Energy Inc. umowy na dostawę LNG z terminala skraplającego Corpus Christi w USA do terminalu LNG Montoir-de-Bretagne we Francji. Umowa zakłada 12 dostaw LNG rocznie lub w sumie 222 mln MMBtu (około 6,2 mld m3) przez cały okres trwania umowy. Spółka poinformowała, że LNG może być również alternatywnie dostarczane do innych terminali LNG w Europie. Cena LNG w ramach kontraktu ma być ustalana w oparciu o ceny na rynkach północno-europejskich.

Jest to już kolejna umowa na dostawy LNG z USA do Europy zawarta pomiędzy Cheniere Energy Inc. a spółką europejską. W 2014 r. EDF podpisało 20-letnią umowę na zakup LNG z terminalu Corpus Christi. W sierpniu br. spółka ta zawarła również z Cheniere umowę na dostawę 26 ładunków LNG, począwszy od … pełna treść dostępna tylko dla subskrybentów.